Warto włączyć wyobraźnię

Holidays in Cumbria

W życiu trzeba umieć marzyć. Wielu ludzi o tym zapomina.

Marzenia są nieodkrytym bezkresem własnego umysłu. Pozwalają zostać kowbojem, popływać na statku pirackim, surfować gdzieś na Pacyfiku etc. Większość ludzi zapomina jak to jest marzyć wraz z dorastaniem. Stają się wypruci z marzeń, zaczynają snuć wizje ustabilizowanego życia pozbawionego przypadków. Chcą domu, dzieci, ogródka i drzewa. Mało w ich życiu miejsca na marzenia, które zajmują czas, łudzą niemożliwym. Bo przecież marzenia to tylko myślenie, mało w nich rzeczywistych możliwości.

Bullshit.

Dorastając stabilizujesz się. Często nie w sensie fizycznym, a emocjonalnym. Określasz zapotrzebowanie na pewne emocje, sprawdzasz podaż na rynku i albo je uzyskujesz albo następuje automatyczna instalacja aplikacji ‘smutek’. Niezrealizowanie pewnych założeń prowadzi do wadliwej pozycji w ekosystemie społecznym. Stajesz się obiektem nieprzystającym, często obserwowanym. Nie-posiadający-rodziny, nie-mający-dobrej-pracy, bawidamek-i-wagabunda.

Bullshit.

Marzenia dają siłę, dają wolność, swobodę wyrażania, swobodę podróżowania, swobodę życia. Zamknij więc oczy i daj sobie 5 minut na najbardziej skryte marzenie. Pomyśl o nim, wyobraź je sobie, popłyń z prądem. 5 minut dziennie, to mało. Zobaczysz jak szybko przypomnisz sobie jak fajnie jest być inside your own head.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.